Nahoru
FYBRA II laser Automator

Fybra II

Vláknový laser nové generace pro gravírování a značení.

Zdroj laseru FYBRA II je tvořen diodovým polem, které generuje vysoce výkonný paprsek. Laser se skládá ze dvou modulů: zdroj a řídící elektronika jsou spojeny s hlavou laseru optickým vláknem. Paprsek vláknového laseru je vedený optickým vláknem ze zdroje (zásuvkový modul s řídící elektronikou) do hlavy laseru. Galvanometrická sestava a optika se nachází v bloku vychylovací hlavy a tvoří tzv. hlavu laseru. Tento laser je možné integrovat do výrobní linky či jednoúčelového stroje.

Model Fybra II doporučujeme pro nasazení do velmi zatížených či nepřetržitých provozů. Je odolný vůči různým nepříznivým vlivům, např. vibracím a prašnému prostředí.


Laser pro značení v pracovišti

K čemu tento laser využijete

Díky vlastnostem aktivního optického vlákna je paprsek laseru ze zdroje významně zesílen, což zvyšuje jeho kvalitu a energii při zachování velikosti jeho průměru. Proto je možné docílit vysoce kontrastní laserové značení a laserové gravírování do kovů a jejich slitin či plastu.

Model FYBRA II je řízen vlastním aplikačním programem EuGenius®, který je dodáván spolu s laserem. Uživatel má možnost úpravy mnoha parametrů v přehledném grafickém rozhraní, nastavení týkající se komunikace a řízení přídavných zařízení. Laser lez připojit k externím zařízením přes sériové zapojení RS-232, komunikační protokoly Ethernet (TCP/IP nebo Profinet).

Laserové značení laserem FYBRA II doporučujeme na tyto materiály:
Nerezová ocel, hliník, mosaz, elox, lesklé povrchy, černěné a barvené povrchy, plasty, polykarbonát, silikon, eben…Technické parametry

Zdroj paprsku

Nd: YB vláknový

Vlnová délka

od 1.050 nm do 1.090 nm

Výstupní výkon

21W / 31W / 52W

Příkon

< 300W

Rozměry zdroje laseru

400x335x175mm

Hmotnost zdroje laseru

< 19,5 kg

Chlazení

vzduch

Spotřeba elektřiny

< 1.5 kW

Krytí

IP30 (hlava IP60)

Značící pole

60x60mm, 110x110mm, 155x155mm, 320x320mm

Běžná tloušťka paprsku

6 mm (před čočkou)

MTBF

125.000 hodin


Potřebujete něco podobného?

Připravíme řešení přímo pro váš provoz