Nahoru
FYBRA II laser Automator

FYBRA - MOPA II

Laser FYBRA – MOPA II je určený pro povrchové a kontrastní značení.

Zdroj laseru FYBRA – MOPA II je tvořen diodovým polem, které generuje vysoce výkonný paprsek. Tento laser se skládá ze dvou modulů: zdroj a řídící elektronika jsou spojeny s hlavou laseru optickým vláknem. Paprsek laseru je vedený optickým vláknem ze zdroje (zásuvkový modul s řídící elektronikou) do hlavy laseru. Tento laser disponuje bezpečnostním stupněm SIL3 – PLE pro strojní zařízení. Je to díky dvojité ochraně průniku laserového paprsku z laserového zdroje.
Nejen elektronická, ale i mechanická závěra paprsku zajišťuje bezpečný provoz laseru. Laser je možné integrovat do výrobní linky či jednoúčelového stroje.

Model Fybra – MOPA II doporučujeme pro nasazení do velmi zatížených či nepřetržitých provozů. Je odolný vůči různým nepříznivým vlivům, např. vibracím a prašnému prostředí.


Laser pro značení v pracovišti

K čemu tento laser využijete

Díky vlastnostem laserového paprsku MOPA laseru je možné docílit tmavé zabarvení hliníku či barevné značení do nerezu. Označí také některé druhy plastů. Je možné získat vysoce kontrastní laserové značení a žíhání do kovů a jejich slitin.

FYBRA – MOPA II je řízena vlastním aplikačním programem EuGenius®, který je dodáván spolu s laserem. Uživatel má možnost úpravy mnoha parametrů v přehledném grafickém rozhraní, nastavení týkající se komunikace a řízení přídavných zařízení. Laser lez připojit k externím zařízením přes sériové zapojení RS-232, komunikační protokoly Ethernet (TCP/IP nebo Profinet).

Laserové značení laserem FYBRA – MOPA II doporučujeme na tyto materiály:
Nerezová ocel, hliník, mosaz, elox, lesklé povrchy, černěné a barvené povrchy, plasty, polykarbonát, silikon, eben…


Použití v praxi

Technické parametry

Zdroj paprsku

Nd: YB vláknový

Vlnová délka

od 1.060 nm do 1.085 nm

Výstupní výkon

20 W

Příkon

< 300W

Rozměry zdroje laseru

465x497x142mm

Hmotnost zdroje laseru

< 23,5 kg

Chlazení

vzduch

Spotřeba elektřiny

< 0.5 kW

Krytí

IP30 (hlava IP60)

Značící pole

60x60mm, 110x110mm, 155x155mm, 200x200mm, 300x300mm

Běžná tloušťka paprsku

6 mm (před čočkou)

MTBF

125.000 hodin


Potřebujete něco podobného?

Připravíme řešení přímo pro váš provoz