Nahoru
Gravírování laserem Fybra Automator

Značte laserem jako profesionálové

Značení laserovým paprskem je moderní metodou pro trvalé značení. Laserem označíte téměř cokoliv. Značení je vůči materiálu velmi šetrné. Výhodou použití laseru pro značení je především dlouhá životnost zdroje laseru, minimální provozní náklady a žádný spotřební materiál.

Laserové značení a laserové gravírování jsou nejžádanější metodou identifikace a s úspěchem nahrazují ink-jety a štítky. Návratnost investice do značicího laseru je řádově v měsících (podle vytížení).

Rozhodnete-li se značit vaše výrobky laserem, dáváte tím spotřebiteli najevo zájem o každý detail a kvalitní provedení svého produktu.


Laserové značení dílů

Laserové gravírování nebo značení?

Stopa po laseru v materiálu bude buď nehmatatelná a pouze kontrastní, nebo paprsek odebere vrstvu materiálu a stopu vygravíruje. Rozdíl mezi gravírováním a značením je především v kontrastu a hloubce po odebraném materiálu.

V případě laserového značení je intenzita paprsku upravená tak, aby stopa v materiálu byla pouze viditelná, ale nehmatatelná.

Při gravírování laserem dochází tak k tepelné reakci a ve výsledku k odebrání vrstvy materiálu. Pro gravírování doporučujeme pevnolátkové lasery se zdrojem záření YVO4.

Otestujeme několik vašich vzorových dílů/kusů materiálu k vašemu posouzení. Vrátíme vám označený vzorový díl, který bude vypadat přesně podle zadání.Nevíte si rady?