Nahoru

Green VIS II - laser pro značení plastů

Laser s paprskem zeleného spektra pro značení plastů.

Zdrojem laseru Green VIS II je diodové pole buzené krystalem YVO4 a záření, které produkuje, je zkráceno na vlnovou délku 532 nm. Světlo tohoto laseru je viditelně v zeleném spektru, proto mu říkáme také „zelený laser“, nebo jednoduše Green VIS II.

Design je jednoduchý dle konceptu „all-in-one“ a umožňuje tak snadnou manipulaci s laserem. Celý laser obsahuje pouze jediný blok, ve kterém se nachází elektronika, optické díly i zdroj laseru. Laser je chlazený vzduchem.


K čemu se tento laser používá

Tento laser doporučujeme pro značení plastů. Díky nižší vlnové délce a tím i nižšímu výkonu je paprsek schopen působit na materiál v malém bodu a při nízké teplotě. To umožňuje značení plastů bezkontaktně a bez použití dalších materiálů jako je inkoust či barva. Zelený laser označí spravidla ty plasty, které nereagují na světlo vlnové délky 1.064 nm (laser VIS).

Laser je řízen PC a lze jej řídít samostatně nebo v lince, případně úplně bez použití PC v režimu Stand-alone (projekty jsou uloženy na řídící kartě v laseru). Grafické možnosti softwaru jsou téměř neomezené.

K laseru je možné dodat příslušenství jako je např. odsavač, rotační osa, pracoviště odpovídající normám pro ochranu zdraví, atd.

Laser GREEN VIS je vhodný pro značení na tyto materiály:
Plasty, např. PE, PVC, polykarbonát, silikon a obecně tam, kde nestačí vlnová délka 1.064 nm.


Technické parametry

Zdroj paprsku

YVO4

Vlnová délka

532 nm

Výstupní výkon

5W, 10W

Příkon

< 300W

Rozměry zdroje laseru

360x173x167mm

Hmotnost zdroje laseru

< 11 kg

Chlazení

vzduch

Spotřeba elektřiny

< 1.5 kW

Krytí

IP30 (hlava IP60)

Značící pole

60x60mm, 110x110mm, 155x155mm, 320x320mm

Běžná tloušťka paprsku

cca 60 µm (standardní čočka)

MTBF

30.000 hodin


Potřebujete něco podobného?

Připravíme řešení přímo pro váš provoz