Nahoru
Laserové značení kovových dílů

Značení do kovu

Značení dílů a výrobků z kovu a různých slitin je nejrozšířenější. Kovové materiály lze značit různými technologiemi v závislosti na dalších parametrech značení. Je důležité si uvědomit jak často se bude dané značení měnit a co nebo kolik znaků bude značení obsahovat.

Pro značení dílů z kovu a slitin je ideální laserové značení, značení mikroúderem, rytím nebo mechanickou ražbu. Máme mnohaleté zkušenosti se značením do kovu, proto umíme zákazníkovi poradit a vybrat vhodnou metodu, případně navrhnout celé řešení.


Kovové díly - značení laserem

Jak se přesně značí

Laserové značení kovových dílů bývá kontrastní k podkladu. Na povrchu materiálu reaguje laserový paprsek s chemickými prvky obsaženými v kovu a tím změní jeho vlastnosti. Vlivem chemické reakce a tepelné reakce dochází k vypálení požadované grafiky. V některých případech laserového značení lze docílit zabarvení (závisí na typu materiálu a také typu laseru). Některé naše lasery umožňují také gravírovat do kovu hlubší stopu.

Pro dosažení rychlého a hlubokého značení může být vhodnější použít mikrobod nebo ražbu. Odvalovací stroje doporučujeme pro značení válcových dílů nebo kruhových dílů po obvodu nebo podélně.

Máte vzorek materiálu a chcete jej zkusit označit?