Nahoru
Laserové značení kovových dílů

Značení do kovu

Značení dílů a výrobků z kovu a různých slitin je běžným požadavkem. Kovové materiály lze značit různými technologiemi v závislosti na dalších parametrech značení. Je důležité si uvědomit jak často se bude dané značení měnit a co nebo kolik znaků bude značení obsahovat.

Pro značení dílů z kovu a slitin je ideální laserové značení, značení mikroúderem, rytím nebo mechanickou ražbu. Máme mnohaleté zkušenosti se značením do kovu, proto umíme zákazníkovi poradit a vybrat vhodnou metodu, případně navrhnout celé řešení.

Víte, že…
… kovové materiály je možné značit před i po povrchové úpravě? Více se dočtete v tomto článku.


Značení odvalovacím strojem Automator

Jak bude značení vypadat

Laserové značení kovových dílů je obvykle kontrastní k podkladu. Na povrchu materiálu reaguje laserový paprsek s chemickými prvky obsaženými v kovu a tím změní jeho vlastnosti. Vlivem chemické a tepelné reakce dochází k vypálení požadované grafiky. V některých případech laserového značení lze docílit zabarvení (závisí na typu materiálu a také typu laseru). V některých případech naše lasery umožňují také gravírovat do kovu hlubší stopu.

Pro dosažení hlubokého značení bude vhodné použít mikrobod nebo ražbu. Odvalovací stroje doporučujeme pro značení válcových dílů nebo kruhových dílů po obvodu nebo podélně.

Máte vzorek materiálu a chcete jej zkusit označit?