Nahoru
Mikroúderové značení dílů

Kdy využijete mikrobod

Mikrobodové nebo-li mikroúderové značení doporučujeme především pro ty aplikace, které vyžadují častou změnu dat pro značení, hluboké značení a velký počet značených dílů/výrobků.

ADP (Automator Dot Peen) mikroúder je samostatný systém s vlastní řídící jednotkou AC500 (Automator Controller). Obsah značení se načítá buď z databáze, po sériové lince, ze snímače či z předem vytvořených projektů.

Mikrobod umí pomocí hrotu kmitajícího při vysoké frekvenci vyrazit přímo do materiálu libovolnou grafiku. Je možné vybrat a zvolit takový režim značení, aby byly vidět jednotlivé body nebo aby čáry vypadaly spojitě. Výsledné značení pak vypadá jako vygravírované, proto se někdy označuje také jako gravírovačka nebo gravírka.


Mikroúder pro značení

Co si předem musíte rozmyslet

Při výběru vhodného mikrobodového stroje zvažte především: rozměry značené grafiky – přímo od toho odvodíme model mikroúderové hlavy. Značicí hrot je buď elektrický nebo pneumatický, pokud nemáte přívod stlačeného vzduchu a nechcete používat kompresor, doporučujeme elektrickou verzi.
6 nejčastějších otázek o mikroúderovém značení jsme zodpověděli v našem článku.

Samozřejmostí je označení vašich vzorových dílů či výrobků aby jste viděli jak bude značení ve výsledku vypadat. Naši specialisté na značení mikroúderem si poradí i s nestandardními požadavky. Prezentaci lze domluvit přímo v daném provozu, případně online pokud návštěva není možná.Nevíte si rady?