Nahoru
Značení mikroúderem

Kdy využijete mikrobod

Mikrobodové nebo-li mikroúderové značení doporučujeme především pro ty aplikace, které vyžadují reliéfní (hluboké) značení, počítačově řízený stroj s automatickým načítáním dat (např. po sériové lince, z datového souboru, nebo ze snímače) a velký počet značených dílů/výrobků.

Mikrobod umí pomocí hrotu kmitajícího při vysoké frekvenci vyrazit přímo do materiálu libovolnou grafiku. Je možné vybrat a zvolit vhodný režim značení od bodového až po spojitý, kdy čáry budou vypadat jako vyryté frézkou.


Mikroúderové značení

Co si předem musíte rozmyslet

Při výběru vhodného mikrobodového stroje zvažte především: rozměry značené grafiky – přímo od toho odvodíme model mikroúderové hlavy. Značící hrot je buď elektrický nebo pneumatický, pokud nemáte přívod stlačeného vzduchu a nechcete používat kompresor, doporučujeme elektrickou verzi.

Samozřejmostí je označení vzorových dílů resp. výrobků na základě kterého lze rozhodnout výběr vhodného stroje. Naši specialisté na značení mikroúderem poradí i s nestandardními požadavky. Prezentaci lze domluvit přímo v daném provozu, případně jako video konferenci.Nevíte si rady?