Nahoru
Laserové značení do keramiky

Značení do keramiky

Keramika zdaleka není jen materiál, který znáte důvěrně ze své kuchyně. Keramické materiály jsou dnes využívány pro speciální účely díky jejich vlastnostem: izolační vlastnosti, tvrdost, odolnost vůči vysokým teplotám a také chemickým látkám.

Ať už je účelem estetické značení nebo vyznačení výrobní informace či kódů, i pro keramiku lze najít vhodný způsob značení. Jednoznačně doporučujeme bezkontaktní metodu laserového značení. Laser je také nejefektivnější metodou značení z hlediska provozních podmínek.


Značení laserem

Když chcete něco extra

Při značení velkých formátů grafiky je potřeba vzít v potaz maximální plochu pro značení, která u čočky F-420 tvoří čtverec 320 x 320 mm. Pro značení větších formátů lze doporučit použití pojezdu v osách X/Y.

Značení dlažby a obkladů je zajímavý dekorativní prvek. Jiným využitím laserového značení do keramiky může být forma personalizace – logo či specifický grafický prvek.
Značení laserem je neodstranitelné, takže nezmizí ani po letech používání daného předmětu v praxi. Odolá teplotním výkyvům i chemickým vlivům.