Nahoru

Značení do dřeva

Organické materiály jako je dřevo se dají velmi dobře značit CO2 laserem. Naše CO2 lasery je možné dodat v různých výkonových variantách. Značení laserem do dřeva je rychlé, laser ve dřevě zanechá výraznou spálenou stopu, čímž je dosaženo kontrastu.

Dřevo je možné značit také horkou ražbou, protože stopa vypálená do dřeva je efektní, zachovává naturální vzhled a značení je přirozeně kontrastní. Je velmi žádané při výrobě nábytku a drobných dřevěných výrobků menších výrobců.


Značení laserem

Jak na značení dřeva

Při značení do dřeva si ujasněte požadované parametry: výšku znaků (resp. rozměry grafiky), četnost změny značených dat, možnosti (bude se značit na výrobní lince nebo jednotlivé kusy v umělecké dílně?) a podobně. Na základě požadavků doporučíme vhodnou metodu značení.

Mějte na paměti, že v případě horké ražby není možné rychle měnit značený text (číslo) z důvodu vysoké teploty razidla. K laseru zas doporučujeme vyřešit odsávání zplodin při značení. Všechny detaily a možnosti značení dřeva laserem s Vámi proberou naši odborníci.