Nahoru

Razníky

Základ, bez kterého to nejde

Jednotlivé razníky jsou vyrobeny z kvalitní oceli s písmeny a čísly ve standardních velikostech 1 až 10 mm. Tvrdost razníků je 58-60 HRC a jsou vyrobeny ze speciálních ocelí. Garantujeme vysokou kvalitu, přesnost, jednotnou velikost, dlouhou životnost, čisté a dokonale centrované gravírování.

Když potřebujete jen vybrané kusy

Jednotlivé strojní razníky s výškou znaků 1 mm, 1,5 mm, 2 mm, 2,5 mm, 3 mm, 4 mm, 5 mm máme pořád skladem a můžete si je kdykoliv objednat!


Když potřebujete celou sadu

Strojní razníky dodáváme také jako sady uložené v plastových krabičkách. Můžete si nadefinovat vlastní sady znaků jak potřebujete.

Malá sada
Obsahuje: 100 písmen, čísel a speciálních znaků a 20 mezer.

Velká sada
Obsahuje: to co malá sada plus navíc pinzetu, imbusový klíč, ruční trn a držák znaků (vhodný pro danou velikost razníků).


Nosiče razníků

Přesná konstrukce zaručí výborné výsledky

Jsou vhodné pro značení rovných povrchů pomocí úderu nebo pro značení obvodů válcových dílů pomocí přítlačné síly. Záleží na typu stroje a použitých pomocných supportech. Nosiče se vyrábí jako 1-, 2- a 3- řádkové varianty pro všechny velikosti razníků.

Standardní razníky se vkládají do příslušného řádkového nosiče znaků, který lze použít buď v kombinaci s úderovým strojem nebo jako nástroj pro ruční značení (s pomocí ručního trnu).

 


Důlčík

Jednoduché kontrolní značení

Důlčík slouží obvykle pro kontrolní a jednoduché identifikační účely. Vnitřní úder se spustí tlakem ruky. Je to praktický, všestranný a lehký nástroj, který lze nosit i v kapse. vyrábí se v kovovém provedení z velmi kvalitních materiálů, vyznačuje se dlouhou životností.

 • nastavitelná síla úderu 5 – 50 kg
 • do upínky se mohou vsadit hroty dle potřeb a přání zákazníka: čísla, písmena, loga nebo speciální symboly ve velikosti 2,5 mm
 • loga a symboly podle přání zákazníka lze vyrobit na základě dodaných podkladů do velikosti 3 mm
 • dodává se s ostrým hrotem, který je možné vyměnit za libovolný hrot se znaky


Číslovací hlavy

Značení sériových čísel

MB2 – automatická číslovací hlava

Značení výrobních čísel (postupně se zvyšujících) na každý výrobek se může stát zcela snadnou operací!

 • Automatické přetáčení značícího kolečka po každém 1., 2., 3., 4., nebo 5. značení. Cyklus změny musí být nastaven při výrobě hlavy a v provozu jej již nelze změnit.
 • Číslovací hlava je vyrobena z materiálů podle norem ISO
 • Jednotná velikost a centrování znaků předurčují dlouhou životnost číslovací hlavy
 • Je možné vyrobit až 200 různých variant číslovací hlavy
 • Kombinací mechanismu automatického a ručního přetáčení koleček lze vyrobit i poloautomatickou verzi

MB14 – manuální číslovací hlava

Číslovací hlava MB14 může sestávat z libovolného počtu koleček, která se přestavují ručně, nikoliv automaticky. Jedná se o jednodušší variantu číslovací hlavy MB2.

 • změna jednotlivých čísel nebo znaků se provádí ručním přetočením jednotlivých koleček bez nutnosti vyjmutí razidla z držáku
 • vyrábí se podle počtu znaků v řádku se 2 až 20 razícími kolečky.
 • kolečka do velikosti 5 mm mají 14 přepínatelných pozic. Na jednom kolečku je možné umístit čísla 0- 9 a zároveň 4 čísla nebo znaky
 • je možné použít následující velikosti znaků: 1 mm, 1,5 mm, 2 mm, 2,5 mm, 3 mm, 4 mm, 5 mm, 6 mm, 8 mm, 10 mm v provedení standardní šíře, poloviční šíře nebo úzké provedení znaků

MB5 – malá ruční číslovačka

Číslovačka MB5 je konstruována tak, aby vyhovovala požadavkům na ruční značení. To znamená: rychlou změnu značeného textu, přísné tolerance, kompaktní rozměry, přenosnost.

 • Jednotlivá kolečka otočením nastavíte na požadovaný text / číslo a zajistíte pojistkou.
 • Číslovací hlava je použitelná jak s ručním trnem, tak i se strojovým trnem, takže je možné ji použít i pro strojové značení.
 • Standardně lze vyrobit číslovací hlavu až s 15 kolečky a maximální velikostí znaků 3 mm.

Dle speciálních požadavků je možné vyrobit i číslovačku na zakázku.


Ruční razidla

Ruční razidla

Bez kladiva ani ránu

Ruční razidla dodáváme v sadách A-Z nebo 0-9 ve standardním provedení a velikostech rytiny 1 mm – 12 mm. Jsou vyrobeny z kvalitní nástrojové oceli a zakalená na tvrdost 58-62 HRC, gravírování dle DIN4151.


Potřebujete něco podobného?

Připravíme řešení přímo pro váš provoz