Nahoru
Odvalovací stroj MB41 pro značení

MB41

Stolní model

Tento stroj doporučujeme v případě, že značíte menší díly a stroj potřebujete umístit třeba na stůl nebo pracovní desku. Obsluha a seřízení stroje jsou snadné. U manuální verze je nutné vyvinout určitou sílu, aby se “dílo povedlo”. U elektrické verze je značení motorizované.

 

MB41N

Pouze lidskou sílou lze značit válcové díly s průměry od 8 – 65 mm. Díly můžou být duté nebo plné. K modelu MB41N pro značení plných dílů je potřeba použít válečkový support typu S2R.

Pro značení dutých dílů doporučujeme trnový support S1R. Další příslušenství pak tvoří řádkové držáky razníků a razníky.

 

MB41E

Motorizovanou verzí předchozího modelu je stroj MB41E. Na obrázku je stroj připevněný k speciálnímu stolu (TP model), který obsahuje dvoutlačítkové bezpečnostní spínání a motorový pohon odvalovacího supportu.

Je vhodný pro značení dutých nebo tenkostěnných dílů o průměru 8 – 65 mm. Pro značení plných dílů je potřeba použít válečkový support typu S2R. Pro značení dutých dílů doporučujeme trnový adaptér S1R.


Odvalovací stroje pro značení po obvodu

MB71

Značení středních dílů

Odvalovací stroj MB71 je určen pro značení válcových dílů s průměrem až do 110 mm. Stroj lze dodat podle požadavků v několika různých variantách.

Všechny stroje mají společné základní vlastnosti, liší se pouze způsobem pohonu odvalovacího supportu a použitím pneumatického přítlaku.

 

MB71N

Pouze lidskou sílou lze značit válcové díly s průměry od 8 – 65 mm. Díly můžou být duté nebo plné. K modelu MB41N pro značení plných dílů je potřeba použít válečkový support typu S2R. Pro značení dutých dílů doporučujeme trnový support S1R. Další příslušenství pak tvoří řádkové držáky razníků a razníky.

 

MB71E

Motorizovanou verzí předchozího modelu je stroj MB71E. Na obrázku je stroj připevněný k speciálnímu stolu (TG model), který obsahuje dvoutlačítkové bezpečnostní spínání a motorový pohon odvalovacího supportu. Je vhodný pro značení dutých nebo tenkostěnných dílů do max. průměru 110 mm.

Pro značení dutých dílů je potřeba použít válečkový support typu S2R. Pro značení dutých dílů doporučujeme trnový support S1R. Příslušenství pak tvoří řádkové držáky razníků a razníky.

 

MB71EP

Model MB71EP je variantou předchozího modelu MB71E. Hlavní rozdíl mezi oběma stroji spočívá v tom, že spodní část je pneumaticky přitlačena o horní díl, takže značení je o to hlubší a preciznější. Všechny operace jsou řízeny PLC.

 

MB71CE

Pro značení šestiúhelnikových předmětů, trubek a dalších profilů je nejvhodnější stroj MB71CE. Je možné zvolit určitý text, logo nebo symbol, který bude osazen ve formě razníků do konického držáku razníků a následně otlačen do materiálu. Maximální délka textu je 60 mm. Kapacita označování: 6 metrů / minutu.


Odvalovací stroje pro značení po obvodu

MB76

Značení velkých dílů.

Tento stroj doporučujeme v případě, že značíte menší díly a stroj potřebujete umístit třeba na stůl nebo pracovní desku. Obsluha a seřízení stroje jsou snadné.

U manuální verze je nutné vyvinout určitou sílu, aby se “dílo povedlo”. U elektrické verze je značení motorizované.

 

MB76E

Tento typ odvalovacího stroje je vhodný pro značení válcových dílů (např. disky, talířové díly a pod.) ve vertikální poloze. Stroj značí díly až do průměru 1000 mm. Maximální délka textu je 180 mm. Text může být v jedné nebo více řádcích.

Značený díl je přitlačován k razníkům pomocí pružinových podložek, které lze nastavit na potřebnou přítlačnou sílu. Zakládání dílů je manuální. Pneumatická verze má navíc rozsah vertikálního přítlaku 22 mm.

Stroj je opatřen dvoutlačítkovým bezpečnostním spínáním. Příslušenství tvoří řádkové držáky razníků a razníky.

 

MB76EP90°

Horizontální odvalovací stroje slouží ke značení plochých kulatých dílů (např. disky, talířové díly a pod.). Díly můžou mít průměr až 650 mm. Délka značeného textu nepřesáhne 180 mm. Text může být v jedné nebo více řádcích.

Značený díl je přitlačován k razníkům pomocí pružinových podložek, které lze nastavit na potřebnou přítlačnou sílu. Zakládání dílů je manuální. Stroj je opatřen dvoutlačítkovým bezpečnostním spínáním. Příslušenství tvoří řádkové držáky razníků a razníky.


Použití v praxi

Potřebujete něco podobného?

Připravíme řešení přímo pro váš provoz