Nahoru

Automatické laserové značení

Pro zákazníka, který vyrábí komponenty do automobilů, jsme dodali kompletní pracoviště jako součást ve výrobním procesu. Jedná se o zcela automatizované pracoviště, s programovatelným režimem, optickou kontrolou před značením / po značení a třídění označených dílů.

Požadavkem zákazníka byla: automatizace, vizuální kontrola kamerou, synchronizace s taktem linky, přesně daný čas značení a požadavek na čitelnost. Toto pracoviště funguje ve 3-směnném provozu.


Stejné řešení pro více zemí

Výhodou tohoto stroje je snadná obsluha a možnost rychlé změny nastavení pro jiný typ značených dílů. Nastavení je řešeno prostřednictvím databáze, která obsahuje parametry jednotlivých typů. Pomocí čtečky čárového kódu obsluha načte kód (číslo výkresu) dílu a všechny operace (měření délky, kamerové ověření, laserový popis) se nastaví automaticky. Obsluha tak může zakládat libovolné druhy filtru aniž by na stroji cokoliv mechanicky měnila. Takt linky je 4 sekundy na označení 1 kusu.

Prostřednictvím naší dceřiné společnosti ve Slovinsku jsme podobné řešení dodali do jiné továrny stejné firmy v Bosně a Hercegovině. I tohle je jeden z důvodů proč si vybrat právě Automator CEE – nadnárodním firmám umíme připravit konkrétní řešení v různých zemích střední a východní Evropy.


Potřebujete něco podobného?

Připravíme řešení přímo pro váš provoz