Nahoru
Vláknový laser

Fybra

Nejlepší vláknový laser pro gravírování a značení.

Zdroj laseru FYBRA je tvořen diodovým polem, které dokáže generovat vysoce výkonný paprsek. Paprsek laseru je vedený do hlavy laseru optickým kabelem.
Inovovaný design modelu FYBRA představuje klasický modulární systém: šuplíkový modul obsahuje zdroj a řídící kartu s elektronikou. Galvanometrická soustava a optika se nachází v bloku vychylovací hlavy a tvoří tzv. hlavu laseru. Obě části jsou propojené optickým kabelem a řídícím kabelem. Délka kabelů je 2 m (lze přizpůsobit).

Tento model doporučujeme pro nasazení do velmi zatížených či nepřetržitých provozů. Je odolný vůči různým nepříznivým vlivům, např. vibracím a prašnému prostředí.


Značící a gravírovací laser Fybra

Co vše tento značicí laser umí

Díky vlastnostem aktivního optického vlákna je světlo ze zdroje mnohonásobně umocněno, což zvyšuje kvalitu paprsku při zachování velikosti jeho průměru. Proto je možné tímto laserem gravírovat do hloubky a značit ve vysokém kontrastu různé kovové materiály ale také plasty.

Model FYBRA je řízen vlastním aplikačním programem, který je dodáván spolu s laserem. Uživatel má možnost úpravy mnoha parametrů v grafickém rozhraní, nastavení týkající se komunikace a řízení přídavných zařízení. Laser lez připojit přes sériové zapojení RS-232 nebo TCP/IP síťové rozhraní.

Laser FYBRA je vhodný pro značení na tyto materiály:
Elox, lesklý povrch, černěné a barvené povrchy, keramika, plasty, polykarbonát, silikon, eben.


Technické parametry

Zdroj paprsku

Aktivní vlákno

Vlnová délka

od 1.050 nm do 1.090 nm

Výstupní výkon

od 22W do 33W

Příkon

< 300W

Rozměry zdroje laseru

400x335x175mm

Hmotnost zdroje laseru

< 19,5 kg

Chlazení

vzduch

Spotřeba elektřiny

< 1.5 kW

Krytí

IP30 (hlava IP60)

Značící pole

60x60mm, 110x110mm, 155x155mm, 320x320mm

Běžná tloušťka paprsku

6 mm (před čočkou)

MTBF

125.000 hodin


Potřebujete něco podobného?

Připravíme řešení přímo pro váš provoz